ناصرعلی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نشست خبری معرفی برنامه های الکامپ از آحاد صنف درخواست کرد تا از مهندس اصغر رضانژاد در انتخابات شورای شهر تهران حمایت کنند.

به گزارش روزنامه فناوران اطلاعات، در بخشی از این کنفرانس مطبوعاتی رئیس سازمان از اعضای صنف درخواست کرد تا با رای خود به مهندس رضانژاد از وی به عنوان نماینده رسمی حوزه فاوا در انتخابات شورای شهر تهران حمایت کنند.

بیست و سومین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ۲۰۱۷) ۳۰ تیرماه تا دوم مردادماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد و از آنجایی که تنها ۶۵ روز تا برگزاری این رویداد مهم صنف فناوری اطلاعات زمان باقی است، سازمان نظام صنفی رایانه ای پیش ثبت نام شرکت های متقاضی حضور در این نمایشگاه را آغاز کرده که با استقبال خوبی مواجه شده است و استارت آپ ها نیز از سه شنبه می توانند با مراجعه به سایت elecomstars.irannsr.org درخواست حضور خود را در نمایشگاه ثبت کنند.

 امسال نیز مانند دو سال گذشته، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با همکاری شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا به عنوان مجری نمایشگاه، الکامپ ۲۳ را برگزار خواهد کرد و در این راستا ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به همراه آزاد معروفی، نایب رییس نصر تهران و باقر بحری مسوول کمیته اجرایی الکامپ بیست و سوم، دیروز در نشستی خبری برنامه های سازمان را برای برگزاری الکامپ این دوره تشریح کردند.

 الکامپ ۲۳ با چهار نوآوری
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نشستی که با حضور اصحاب رسانه در محل نصر تهران برگزار شد، اعلام کرد که امسال قرار است چهار اقدام جدید در راستای افزایش سطح کیفی و کمی نمایشگاه انجام شود که یکی از مهم ترین آنها اختصاص سالنی به HRmarket است.
ناصر علی سعادت افزود: یکی از مشکلات عمده دولت ایجاد اشتغال است که با ایجاد بازار نوآورانه برای استخدام در نمایشگاه الکامپ ۲۳، شرایط برای کارآفرینان و افراد جویای کار مهیا خواهد شد.
سعادت با بیان اینکه نمایشگاه الکامپ فرصتی برای حل مشکلات صنعت و ایجاد فضای توسعه اقتصادی است، افزود: سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزاری نمایشگاه را ابزاری برای رسیدن به اهداف صنفی می‎داند و به همین دلیل در تکمیل زنجیره کارآفرینی که در سال های گذشته با حمایت از استارت آپ ها آغاز کرده ایم، امسال سالن اشتغال (HR Market) را راه اندازی می کنیم.
وی توضیح داد: در دو دوره الکامپ گذشته از استارت آپ ها حمایت کردیم و امیدواریم موفق به توسعه کسب و کار خود شده باشند که در این صورت به عنوان کارآفرین به نیروی انسانی کارآمد نیاز خواهند داشت. در این راستا سالن اشتغال را برای پیوند جویندگان کار با شرکت های جویای نیروی انسانی برپا می سازیم.
 وی افزود: اقدام بعدی که در نظر داریم برای این دوره از نمایشگاه الکامپ اجرا کنیم، اختصاص بخش شرقی نمایشگاه به الکامپ شاپر است.
سعادت اضافه کرد: درخواست هایی بوده که بخشی از الکامپ به فروش اختصاص داده شود که این موضوع در حال بررسی است و اگر مشکلی نباشد، حتما آن را اجرا خواهیم کرد.
در ادامه نشست بحری، مسوول کمیته اجرایی الکامپ بیست و سوم با بیان اینکه باید الکامپ را از یک نمایشگاه سنتی به سوی نمایشگاهی رویدادمحور سوق دهیم، گفت: از جمله برنامه هایی که به صورت نمادین در این دوره از نمایشگاه برگزار می شود شامل برگزاری کنفرانس های تخصصی با حضور صاحبنظران بین المللی، برگزاری مسابقات دو میدانی، دو کیلومتر و پنج کیلومتر خواهد بود.
بحری درباره اقدام دیگر سازمان برای افزایش سطح کیفی نمایشگاه گفت: سال گذشته بحث الکامپ گیمز را داشتیم که بسیار مورد استقبال واقع شد و برای امسال در نظر داریم بخش مسابقات ملی بازی های رایانه ای را هم به آن اضافه کنیم که فینال مسابقات در سالنی مخصوص در الکامپ برگزار شود.

 تحقق دو خواسته جامانده صنف
سعادت همچنین گفت: دو خواسته جا مانده برای برگزاری این دوره از نمایشگاه وجود داشت که تحقق یافته است. یکی از خواسته ها درباره زمان برگزاری نمایشگاه بود که در جلسات متعددی با مسوولان نمایشگاه زمان برگزاری الکامپ ۲۳ از آذرماه به آخر تیرماه تغییر کرد.
وی افزود: با تغییر زمان نمایشگاه الکامپ هم حجم ترافیک مدیریت می شود و هم از فضای باز نمایشگاه می توان بهترین استفاده را کرد.
رییس نصر کشور اضافه کرد: خواسته بعدی درباره اختصاص فضای کامل نمایشگاه بین المللی به الکامپ بود که امسال این هدف هم تحقق یافته است.
وی توضیح داد: در دو سال گذشته به دلیل همجواری نمایشگاه پژوهش با الکامپ، مجبور بودیم فضای درخواستی شرکت ها برای غرفه سازی را کاهش دهیم که این مشکل حل شده و شرکت ها می توانند فضای کافی در اختیار داشته باشند.

 اختصاص سالنی بزرگ به الکامپ استارز
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای درباره سالن الکامپ استارز نیز گفت: اختصاص سالنی مجزا به استارت آپ ها ایده جدیدی بود که در الکامپ اجرا شد و نمایشگاه سبیت و جیتکس از روی آن الگوبرداری کردند.
سعادت افزود: امسال با توجه به فضای زیادی که در اختیار داریم، سالن بزرگ و خوبی را به استارت آپ ها اختصاص خواهیم داد که با پرداخت هزینه کمی بتوانند در نمایشگاه حضور یابند.
وی اضافه کرد: قطعا امسال بیش از ۵۰۰ تا ۶۰۰ استارت آپ می توانند در الکامپ حضور داشته باشند.
پیگیری رجیستری بازدیدکنندگان
سعادت درباره رجیستری بازدیدکنندگان نیز گفت: امسال بحث رجیستر جدی تر مطرح است و می خواهیم برای آن پیمانکار بگیریم و هزینه آن را پرداخت کنیم.
وی افزود: سال گذشته آنطور که می خواستیم رجیستری انجام نشد و نتوانستیم آمار دقیقی از میزان بازدیدکنندگان داشته باشیم؛ اما برای امسال این کار را جدی تر دنبال خواهیم کرد.
سعادت درباره وضعیت پیش ثبت نام شرکت های متقاضی گفت: تاکنون بیش از ۶۱۱ مجموعه تقاضای خود را اعلام کرده اند. در مجموع با فضاهای داخلی و بیرونی ۶۳ هزار متر مربع به ثبت رسیده است که حدود ۵۸ هزار متر ریالی است و پنج هزار و ۳۰۰ متر تقاضای ارزی داده شده علاوه برآن ۸ هزار متر فضای بیرونی پیش ثبت نام شده است.

منبع: روزنامه فناوران

ارسال دیدگاه

لطفا كد امنيتي را به درستي وارد كنيد.