دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اعلام رشد افزایش مشارکت فعالان صنف در سه سال اخیر، گفت: با افزایش اهمیت و کاربرد مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، تعداد کل اعضای سازمان نصر استان تهران هم اکنون به ۴ هزار و ۴۴۷ عضو حقیقی و حقوقی رسیده که این تعداد نسبت به سال ۹۳ از افزایش دو برابری حکایت دارد.

فناوران – اصغر رضانژاد با بیان اینکه سیاست‌گذاری منسجم و اصلاح فرایند داخلی دبیرخانه سازمان در این دوره اهمیت و کارایی مجوز سازمان را افزایش داده، گفت فعالیت‌هایی که سازمان به منظور پیگیری و حل مشکلات مختلف اعضا در زمینه‌هایی همچون بیمه تامین اجتماعی و مالیات، معرفی‌نامه شهرداری و وام وجوه اداره شده و از این قبیل انجام داد، موجب شد که تعداد اعضا از ۲۶۰۴ عضو حقیقی و حقوقی در پایان شهریور ۱۳۹۳ به ۴ هزار ۴۴۷ عضو در پایان شهریور ۱۳۹۶ برسد که این رشد طی ۱۳ سال حیات سازمان بسیار درخور توجه است.

رضانژاد همچنین گفت: تعداد برگه رای شرکت‌ها در پایان شهریور سال ۱۳۹۳، دو هزار و ۱۸۹ برگه رای بود که این رقم تا پایان ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ به ۸۶۴۴ برگه رای رسیده است. همچنین در حال حاضر کل آرای اعضای سازمان در سه شاخه فعالیت به ۱۰ هزار و ۱۴۶ برگه رای رسیده است.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان مشارکت صنفی اعضا طی سه سال گذشته گفت: زمانی که سازمان را در مهرماه ۱۳۹۳ تحویل گرفتیم در شرایطی بود که پس از گذشت ۱۱ سال از عمرش ۲۶۰۴ عضو حقیقی و حقوقی داشت که با به‌روزآوری ساختار و تلاش‌های مستمر دبیرخانه سازمان این تعداد هم‌اکنون به ۴۵۰۰  عضو تا این لحظه رسیده است .

به گفته رضانژاد، فعالانی که ادعا دارند سازمان در مدت اخیر منفعل بوده و فعالیتی نکرده، کافی است. به گزارش‌های مکتوب و مستند سازمان و تغییرات روبه جلوی ساختار آن که همگی در کتاب گزارش عملکرد سازمان درج شده، استناد کنند.

او در این رابطه ادامه داد: عضویت و مشارکت داوطلبانه صنفی فعالان فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان تنها به دلیل ارتقای جایگاه مجوز سازمان طی سه سال اخیر بوده است .

رضانژاد با بیان وضعیت کنونی مشارکت و عضویت فعالان فاوا در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت:

در حال حاضر این سازمان درشاخه شرکت‌ها دارای ۲۹۴۵ عضو، ۹۸۷ کارشناس فاوا، ۳۸۴ مشاور فاوا و ۱۳۱ فروشگاه است.

لازم به ذکر است روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای قصد دارد در ‌گزارش‌هایی در هفته‌های آتی دستاوردهای سازمان را در سه سال اخیر را منتشر کند و در این رابطه آماده دریافت نظرات و پیشنهادات صاحب‌نظران با دیدگاه صنفی است.

منبع: روزنامه فناوران